שאלה: 

אני נשוי כבר הרבה שנים, לצערי כשאני ברחוב העניים שלי לא מפסיקות לעבוד... אני מסתכל על זאת היא שהיא לא צנועה ועל זאת היא שהיא רזה (אשתי לא רזה והיא רוצה להיות רזה בשבילי אבל לא ממש מצליחה), וזה גורם לי לבלבול בראש כי בעצם הייתי רוצה שאשתי תספק לי את כל מה שאני רוצה בתאוות, אבל אשתי ב"ה צנועה מאוד וצדיקה ולפעמים, אני מתבייש בזה, אבל מנסה קצת לקלקל אותה בשביל הצרכים שלי.

אז מצד אחד הייתי רוצה שגם אשתי תהיה לא צנועה כמו כל הנשים האלו ברחוב, ומצד שני אני יודע שזה ממש לא טוב.

אנא תעזרו לי כי אני אובד עצות ואני מרגיש שאני עושה רע לאשתי ואני עושה לה עוול.

תשובה:

כאן אתה יכול לכתוב הכל בחופשיות ושום דבר לא יקרה. אנחנו מקבלים כאן את כולם בכל מצב ושמחים לענות על כל שאלה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, ואני שמח שאתה מרגיש את זה ובאמת שואל בהתאם.

תראה, הרצון עצמו הוא טבעי אבל התוצאה שלו מעידה שהוא לא נכון. אסביר את עצמי: אם אכן בעקבות כך שאשתך היתה מתלבשת יותר לטעמך דהיינו פחות צנועה, זה היה משפיע על כך שאתה לא תיפול, אז היה מקום לשאול האם יש הגיון בכך שהיא תרד קצת על מנת שאתה לא תרד הרבה. אני לא בטוח שהתשובה היתה שזה הגיוני, אבל לפחות היתה כאן שאלה.

אבל המציאות היא שאם אתה מחפש שאישתך תהיה כמו "האישה אחרת ברחוב" אז מה שיקרה זה שגם אם היא תצליח להיות כמותה (וזה בספק רב), אתה פשוט תמשיך לפנטז הלאה ותרצה שהיא תהיה כמו אישה אחרת... לא לחינם אמרו חז"ל שהעשיר הוא זה השמח בחלקו, כי אחרת גם מי שיש לו המון, אבל הוא לא מסתפק בזה אלא רוצה מה שיש לאחרים אז הוא עני.

אני מכיר חברים שנשותיהן נראות כמו מליון דולר והם המשיכו לרדוף אחרי נשים אחרות בפנטזיה, והמשיכו לשגע את נשותיהם כדי שזה ימלא את הפנטזיה שלהם, אבל ללא הצלחה. כאשר אנחנו לא מסתפקים במה שיש לנו, אז אין דרך למלא את הרצון שלנו. זה כמו ללכת בתוך ערפל, זה נראה שעוד שתי מטר תגיע למקום הסמיך שתוכל לגעת בו, אבל כשאתה מגיע לאותו מקום אתה נמצא בדיוק כמו לפני כן ושוב נראה לך שעוד שתי מטר תגיע למקום הסמיך הזה...

כך היא טבעה של פנטזיה וקנאה בזולת, שאי אפשר לממש את זה. גם אם אשתך תיראה בדיוק כפי שאתה מדמיין כעת נשים אחרות, אתה לא תסתפק בה אלא פשוט תשנה את הפנטזיה ובמקום להסתפק באישה רזה תרצה שהיא תהיה גם גבוהה או צעירה או מה שזה לא יהיה - דברים שהם פשוט לא אפשריים.

האם זה אומר שאין צורך שהאישה תיראה טוב ושתהיה מרוצה ממנה גם מהמראה שלך? ברור שלא. חשוב מאוד שאשתך תתלבש יפה אך בצניעות, ולפי מה שאתה כותב היא גם מוכנה לנסות לעשות עבורך ולהשקיע לרדת במשקל, אז כל הכבוד לה. אישה נאה זה דבר שחשוב לכל אדם, וכמובן שחלק מזה באחריותך, כי אם היא צריכה כסף וזמן כדי לצאת לקנות לעצמה בגדים אז אתה צריך לאפשר לה את זה, כי אחרת אין לך מה לבוא בתלונות. 

הנקודה היא לא שאנחנו צריכים להיות נזירים ושלא יהיה אכפת לנו מהמראה והלבוש של נשותינו, אלא שצריך להפריד בין רצון בריא לרצון חולה. הרצון הבריא הוא שיהיה קשר טוב עם האישה שמבוסס גם על משיכה פיזית ומראה טוב, והרצון החולה הוא שהאישה תממש לנו את הפנטזיות שלנו. אם תתמקד ברצון הבריא ותעזוב את הרצון החולה, תוכל לשמוח באשה שאלוקים נתן לך באמת.

האם מצאת את התשובה שלך?