שאלה:

בזמנו הצטרפתי לאתר ועליתי כמה פעמים לקבוצה הטלפונית אבל לא התחברתי לתכנית של הצעדים. אני מאוד רוצה להפסיק ליפול אבל פשוט לא מתחבר לתכנית הזאת.

תשובה:,

סלח לי מראש על הבוטות של הדברים הבאים, אבל הכל נכתב מתוך כאב ורצון לעזור, ואם שגיתי - ה' יכפר, ואני מבקש מראש את סליחתך.

אתה כותב שאתה לא רוצה להצטרף לתכנית של הצעדים כיון שאתה לא מתחבר לזה, ואני הקטן שואל: באמת?! האם יעלה על הדעת שאדם חולה בסרטן יילך לרופא שיציע לו תרופה שמתאימה לו והוא יסרב לקבל טיפול כיון שהוא לא מתחבר לזה?

אני רוצה לומר לך אפילו יותר מזה: אתה לא צריך בכלל להתחבר לזה. אתה צריך רק לעשות את מה שאומרים לך, בין אם אתה מתחבר ובין אם לא. בדיוק כפי שאין צורך להתחבר לעובדה שכאשר מתדלקים רכב הוא נוסע אבל יש צורך פשוט לתדלק את הרכב, בדיוק ככה התכנית הזאת לא צריכים להתחבר אליה אלא לעשות אותה.

אני לא מכיר אותך, אבל עברתי מספיק כאב עם הנפילות ועם ההרגשה של הפיצול אישיות, שכאשר אני רואה אדם שיכל היום להיות נקי שלוש שנים, זה כואב לי. כואב לי כי חבל על שלוש שנים שלך שהתבזבזו בכאב וסבל בלי סיבה. וכשאני כותב "בלי סיבה" זה מכיון שיש כאן תכנית שעובדת למאות ואלפי מכורים, ועבדה גם עבורי ויכולה לעבוד גם עבורך.

תראה, אם היו כאן מגוון שיטות מוצלחות ומוכחות, והיית אומר לי שאתה לא מתחבר לאחת ובמקום זה תנסה את השניה אז הייתי שותק, אבל אין. התכנית היחידה שהוכחה כמוצלחת במקרה שלנו זה התכנית של הצעדים. זה לא דברים שאני אמרתי אלא כתב את זה הרב ד"ר אברהם טווערסקי שמטפל במכורים כבר יותר מארבעים שנה. 

אז האפשרויות שלך הן להמשיך ולסבול, ועל הדרך להרוס את החיי משפחה ואת העולם הרוחני שהולך ונהיה יותר מזוייף (כי רק אתה ואלוקים יודעים את האמת, מה אתה עושה כשאתה לבד מול המחשב), או להוריד את הגאווה ולעשות את התכנית של הצעדים הפשוטים האלו כדי להתחיל לחיות.

שוב אבקש את סליחתך אם הדברים לא היו במקום, אבל כפי שאתה בודאי מבין, אם כתבתי לך כעת באריכות כזאת זה לא כי משעמם לי אלא כי אכפת לי.

אני מושיט לך יד לעזרה ומקווה שתיקח אותה. אם תהיה מעוניין לשוחח בטלפון, אשמח לתת לך את מספר הטלפון שלי.

שאלוקים יברך אותך וידריך אותך בדרך הנכונה.

האם מצאת את התשובה שלך?