שאלה:

אתמול קרה הגרוע מכל מבחינתי, אישתי גילתה המון על מצבי, ואנו זקוקים לעזרה, בפרט אישתי.

תשובה:

כואב לי לקרוא על כך שאשתך גילתה, אני רק יכול לאחל לך שזה ייתן לך דחיפה להחלמה כפי שהיה אצלי. זה לא חלילה כדי להוריד מהכאב, אבל אם כבר לעבור את הסבל הזה אז לפחות שייצא מזה משהו חיובי.

למרות שלא שאלת אותי, אני מרשה לעצמי לענות על המצב שלך בכללותו כעת ולחלק את זה לשניים - החלק שלך והחלק של אשתך.

אני לא יודע באיזה מצב אתה נמצא כעת, אבל דבר ברור הוא שאין שום עזרה בעולם עבור אשתך שיותר חשובה מכך שאתה תפסיק ליפול. כל עזרה אחרת זה כמו לבנות בית חולים מתחת לגשר, כיון שאם הנפילות שלך ימשיכו - איזה תועלת יש בעזרה שהיא תקבל?

לכן, הדבר הכי חשוב הוא לא איזה עזרה אשתך תקבל אלא מה אתה עומד לעשות בנוגע לבעיה שלך. הרבה פעמים כאשר האישה לא יודעת אז קל יותר להישאר בהכחשה לגבי חומרת הבעיה, ומצד שני גם כאשר יש רצון אמיתי להתחיל בפעולות של החלמה אז עדיין יש קושי טכני ונפשי, איך אפשר פתאום להיעלם וללכת לקבוצות וכן הלאה. לעומת זאת כאשר האישה כבר תפסה אותך ויודעת על הנפילות אז הבעיה הזאת לפחות לא קיימת, מה שאומר שהדרך להחלמה נפתחה לגמרי וכעת זה תלוי רק בך. יש כאן פיתרון שעובד, אבל הוא לא עובד בלי שעובדים אותו, והיחיד שיכול לעבוד אותו עברוך זה אתה.

בנוגע לאשתך, כדאי מאוד שהיא תירשם לאתר בנות זוג ושם תקבל את העזרה שהיא יכולה לקבל מנשים במצבה, נשים שעברו בעצמן את אותם קשיים והתמודדו עם אותו כאב של בעל שנופל ולא מצליח להפסיק וכן הלאה וכן הלאה.

יש נשים שלא מעוניינות לקבל עזרה והן טוענות שזה לא עסק שלהן אלא של הבעל והוא היחיד שצריך לקבל עזרה. חשוב שכל אישה תדע שיש אפשרות לקבל עזרה, ואם היא מחליטה לא לפנות אלא להתמודד לבד, זה ענין שלה ואנחנו חייבים לכבד את ההחלטה שלה. קח בחשבון שגם אם אשתך תלך לקבל עזרה, זאת תהיה עזרה שמיועדת עבורה ולא עזרה שמיועדת להקל מעליך את המעמסה של הכאב שהיא חווה.

בשורה התחתונה - אתה עומד כעת בנקודת זמן שיכולה להיות נקודת מפנה רצינית מאוד לטובה, הן עבורך והן עבור אשתך. יש כאן אפשרויות עזרה לך ויש אפשרויות עזרה לאשתך, ואני מקווה ומאחל לך שתעשה את ההחלטה הנכונה, ושאלוקים ינחה את אשתך בדרך הנכונה עבורה.

האם מצאת את התשובה שלך?