חבר שואל:

אני קורא את גליונות החיזוק, ובאמת זה תורם לי המון, אמת ויציב, ההתייחסות שלי לזיוף שיש לרשת להציע נכנס יותר למודע, אך יחד עם זאת, אני מרגיש שאני כעת כבר יכול להעיז ולשאול שאחרי הכל אשתי לא יכולה לספק לי ריגושים שכאלה אם מפני שזה אסור, ואם מפני שהיא לא תבין מאיפה נפלתי (מהירח?)... ונפשי בשאלתי כיצד עלי לפעול ומה עלי לחשוב כדי שהזיוף לא יטען לנגדי שרק דרכו אני יכול להנות.

בתקווה שהשאלה ברורה מספיק.

תשובה:

ראשית, כל הכבוד על הפתיחות, לכתוב את מה שאתה באמת מרגיש, ולנסות למצוא פיתרון לבעיה שלך.

לגופם של דברים, חשוב להבדיל בין שני מישורים: האמיתי והמזוייף. אסביר את הדברים בדוגמא מעולם האכילה.

יבוא אדם רעב, ויגיד שיש לו בעיה לשמור על כשרות כיון שהרעב מציק לו, ובנוסף הוא יטען שהוא מתגרה ממאכלים לא כשרים וקשה לו לוותר עליהם, כי נראה לו שהם מעדנים נפלאים שאף מאכל כשר לא יכול להשתוות לו.

כפי שבודאי שמת לב, יש כאן ערבוב של שתי טענות - הראשונה על כך שהוא רעב, והשניה בלי קשר לכך, על זה שהוא מדמיין את הטעם של האוכל הלא כשר כאילו פסגת השאיפה שלו, ואם רק יזכה לטעום מכך לא יהיה מאושר ממנו.

על החלק הראשון נענה לו שיילך לאכול, וכל המקדים הרי זה משובח, ואילו על החלק השני נסביר לו שמדובר בפנטזיה, ולמרות שנראה שהאוכל הזה יגשים לו את החלום, אבל ברגע שהוא יאכל וישבע, הוא ירגיש את הריקנות שבאה בעקבות כך, ויבין שזה הטבע של דמיון, שהוא לא אמיתי אלא מזוייף מתוכו.

וכעת נחזור אליך. כאשר אתה אומר שאשתך לא יכולה לספק אותך, אז צריך להתייחס קודם כל לענין האובייקטיבי, ובו ייתכן מאוד שיש הרבה מקום לשיפור, ואחר כך צריך להתייחס לפנטזיה, שזה כבר מקום שצריך לוותר עליה מתוך הבנה שהיא לא אמיתית.

נראה מדבריך שאתה מתחיל להפנים את הענין שהפנטזיה כשמה כן היא - פנטזיה, ולמרות המשיכה הגדולה שיש לנו אל יצר המין, האמת היא שכאשר מממשים את היצר הזה בצורה לא בריאה ולא קדושה, לא רק שלא מרגישים סיפוק אלא מרגישים ריקנות וכאב ותסכול, ביחד עם רגשות אחרים של אשמה ובושה.

אם כן, צריך לראות כיצד לא להגיע למצב של "רעב". אני לא רב, וגם לא יודע מאיזה חוג או עדה אתה, אבל אכתוב בכל הזהירות, שבדורנו זה שהניסיון כל כך קשה, אין שום מקום להחמרות, וזה ממש "דייך מה שאסרה עליך התורה". כאשר אדם מנסה להיות צדיק בתוך ביתו, סופו שהוא פוזל החוצה. כמובן, הכל צריך להיות לפי ההלכה, אבל המטרה היא לא לנסות להחמיר אלא להיפך.

חשוב להדגיש שחלילה לבוא אל האישה כדרך לממש את הפנטזיות האישיות. כאשר אדם צופה בפורנו ואז מגיע לאשתו ודורש שהיא תעשה את מה שכוכבות הפורנו עושות, לא רק שהוא לא ימלא את תאוותו, אלא שהוא משפיל אותה בכך, וכולם מפסידים. 

אבל ביחד עם זה יש הרבה מקום לשיפור בכל מערכת זוגיות בקיום יחסי מין, וזה מקום שבודאי צריך להשקיע בו.

מקווה שהועלתי, וכמובן אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לכתוב ואשמח לענות ככל יכולתי.

האם מצאת את התשובה שלך?